DAVID JONES

Download DAVID JONESDownload (29.78 MB)

DAVID JONES Preview

How to Download, install and use DAVID JONES on your Windows Computer

At the moment, DAVID JONES is not available for download on computer. However, you can use emulators to run Android applications on PC. One example is the BlueStacks App Player. It is a powerful tool that provides users a virtual device similar to an actual phone. This also enables users to install games and other popular and in-demand applications.
Thus, you will be able to access the Play Store without any restrictions. The downside of this is it slows down the performance of your computer even though the app is not running in the background.
Not only that, some complains about its sluggish operation. Let us proceed with the steps, so we can use DAVID JONES on your computer in 4 simple steps below:


1: Download and install the BlueStacks App Player on your computer - Here >> .
If you successfully downloaded the Bluestacks.exe, go to your Downloads folder on your computer or anywhere you ususally store downloaded files.
Once you have find it, click it to install the application. It should start the installation process on your PC.
Click Next to accept the EULA License agreement.
Follow the on screen directives in order to install the application.
If you do the above correctly, the Software will be successfully installed.

2.Once it has been installed, open the program and sign in using your Gmail account or create a new one.

3: Search for DAVID JONES on the Play Store and install it.
Now you will see the "All Apps" button.
Clicking it will take you to a page containing all your installed apps. DAVID JONES

4. Run the app and enjoy your favorite Shopping app on Windows PC.About DAVID JONES

Developer Description

1976 yılında kurulan Ebru Deri A.Ş. ,ilk yıllarda Türkiye’de önde gelen birçok firmaya özel deri koleksiyonlar üreterek çanta endüstrisinde adını duyurmuştur. 1996 yılında bir Fransız markası olan David Jones ’un Türkiye distribütörlüğünü alarak markanın Türkiye deki tek yetkili satış kanalı olmuştur. David Jones markası şu anda 520 farklı noktada müşterileriyle buluşmaktadır. DAVID JONES ürünleri BOYNER, HUZUR ,GREYDER, FLO VE MORHİPO, gibi bir çok büyük mağaza , online satış siteleri ve 2016 yılı başı itibariyle davidjones.com.tr orjinal web sitesinde satışa sunulmaktadır. Kalite ve üretim standartlarından ödün vermeyen David Jones zengin koleksiyonuyla moda tutkunlarının vazgeçilmez çanta markası olmayı başarmıştır. David Jones markasının öncelikli hedefi , müşterilerimizin memnuniyetiyle birlikte markanın her gün gelişen, yenilenen çizgisi doğrultusunda marka severlere günümüz modasını ulaştırabilmektir. Ebru Deri çatısı altında davidjones.com.tr web sitesinde satışa sunulmakta olan diğer iki çanta markası Auren ve Jacquline Fransa kökenli Auren’in, tüm Türkiye satış hakları EBRU DERİ A.Ş. de saklıdır.2008 yılı itibariyle Türkiye distribütörü olunan Auren markası farklı çizgisiyle müşterilerin beğenisine sunulmuştur. 2009 yılı itibariyle satışa sunulan Jacquline, modern ve farklı bir çizgiye sahip olup ; koleksiyon deri, deri gayni suni deri ve suni deri olmak üzere tamamen tasarım ürünlerden oluşmaktadır. ELLE, GREYDER, BETA, HOTİÇ, BEYMEN gibi bir çok mağazada satışa sunulan Jacquline davidjones.com.tr ‘de müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

DAVID JONES version 1.2 Download

Mirror 1: Download for Android
Mirror 2: Get for Android
On iTunes: Free On iTunes